Pracovní činnosti – šití / vyšívání

V pátek po prázdninách (23. 2.) se z nás stanou švadlenky. Budeme potřebovat jednu barevnou bavlnku, jehlu s větším uchem (kterou se vaše bavlnka dá protáhnout – prosím, vyzkoušejte), případně navlékáček. Vše je možné přinést už během týdne v krabičce nebo sáčku označeném jménem, aby měly děti klid, že to mají připravené.

Zkontrolujte, že se jedná opravdu o barevnou bavlnku (bílá nebo černá není vhodná, stejně tak pokud se jedná o tenkou nit nebo naopak tlustou vlnu). Sehnat se vše dá v galanterii (např. na Kubánském náměstí nebo větší na Koh-i-nooru). Pokud by děti přinesly bavlnek nebo jehel více, určitě uplatníme pro děti, které zapomenou nebo z jiného důvodu mít nebudou.

Šít / vyšívat budeme nejdříve na papír a když se to bude dařit, pustíme se i do složitější práce s látkou a knoflíky.  Nebojte se, nějak se s tím popereme. A pokud se dařit nebude, tak věřte, že umění šít není podmínkou pro vstup do třetí třídy (to bych pravděpodobně sama neprošla 😉 ).

Přeji krásné prázdniny!

M. Zelená