Jablíčkový den – ČT 1.11.

Poslední podzimní měsíc přivítáme čtvrtečním tematickým vyučováním  “o jablíčkách”. Prosím, aby si každé dítě 1. listopadu přineslo do školy jedno jablko. Děkuji za spolupráci.

Jablíčky jsme se vybavili náležitě! Hned ráno jsme si je prohlíželi a zkoumali jejich tvar, velikost, barvu, chuť a vzhled (z jakých částí se jablko skládá). Na skupinovou práci jsme se vydatně posilnili štrůdlem a křížaqlami. Pak nám jablíčkové úkoly šly jedna báseň! Musím děti moc pochválit za spolupráci a vzájemnou pomoc, kterou projevovaly při plnění úkolů na pracovních listech. Navštívili jsme výstavku v 1.B a prohlédli si různé výrobky z jablek k jídlu i k pití. V tělocviku jsme se s jablky rozběhali ve štafetových hrách, jablka nám posloužila jako překážky. Po rozcvičce s jablíčky jsme hráli pohybové hry “Koš jablek” a “Jablíčko, jsi doma?”. Nakonec jsme zkusili jablko kutálek do branky (z nohou paní učitelky). Ve výtvarné výchově na nás čekala také práce s jablíčky. Vytvářeli jsme myšlenkovou mapu, četli slova související s jablíčky, poznávali písmenka K, B, Č. Třídili ovoce a zeleninu. Při pohádce o červíkovi Pepíkovi jsme si vytvořili “červivé jablko” a bylo k snědku.