miminko ve škole – PÁ 23.11.

Prosím, aby si děti do pátku 23. listopadu přinesly fotografii, když byly úplně malými dětmi. Půjčte jim prosím jednu “miminkovskou” fotku z alba, vrátíme společně s tou rodinnou hned v pátek. Mají ji přinést “tajně” – vloženou v přeloženém papíře nebo obálce bez podpisu. Budeme společně hádat, kdo to je.

Někoho jsme poznali hravě, je si hodně podobný. Miminka opravdu malá, téměř z porodnice přinesená, jsme nepoznali. Pobavili jsme se a teď už víme, kdo je kdo!

Ukázat nám opravdové malé miminko přišla Jiříkova maminka. Jirka má malou sestřičku Vendulku, která se narodila začátkem školního roku.  Miminko jsme si prohlédli, co má všechno malinké, mrňavé a roztomilé. Povídali jsme si o tom, jak se o miminko starat, co všechno potřebuje, co se všechno musí naučit. Maminka nám odpověděla na naše otázky, třeba: Kolik Vendulka váží, kolik jí je, kdy a kde se narodila, jak by jmenovala kdyby byla kluk, kdo jí vybral jméno? apod. Vendulka se na návštěvě ve škole usmívala a byla spokojená, ani nezaplakala. Děkujeme mamince za její čas a za tuto příležitost setkat se s miminkem.