Změny ve druhém pololetí

Vážení rodiče,

doufám, že jste při pohledu na pololetní vysvědčení měli příjemnou náladu a mockrát Vám děkuji za sladké dárečky na nervy, někdy jsou opravdu potřeba :).

Do druhého pololetí se chystáme vykročit pravou nohou a poměrně svižně, především co se týče učiva českého jazyka a vyjmenovaných slov. Děkuji za pravidelné domácí procvičování, jsem ráda, že většině dětí nedělá doplňování i, í, y, ý velké potíže. V únoru a březnu budeme mít více akcí a besed, bude tedy také více práce na doma, ale věřím, že to děti společně s vámi zvládnou. 

Od začátku příštího týdne, tedy od pondělí 4. 2. 2019 budou přehozeny dílny čtení a psaní. V pondělí 6. hodinu a úterý 5. hodinu (podle skupiny) budou dílny psaní, ve čtvrtek 1. hodinu budou dílny čtení. Na průběhu dílen se jinak nic nemění.

Skončilo nám středeční plavání, od 6. 2. mají děti 4. hodinu vždy tělesnou výchovu, 5. hodinu ČJ, která bude věnovaná především hlasitému čtení a psaní (písanka, opis, přepis, diktát). Během prvního pololetí měly děti někdy ve škole, někdy za D. Ú. postupně vyplňovat první písanku. Tu by měly hotovou odevzdat do konce příštího týdne, tj. do 8. 2., nejpozději do pondělí 11. 2. Prosím o dohled při dokončování. Abychom předešli případným nedorozuměním ve druhém pololetí, písanka vychází přibližně na dvě strany týdně. Děti si tak snadno můžou kontrolovat, jak na tom v průběhu roku v písance jsou. 

Zároveň jsem vybírala pracovní sešity z matematiky 1. díl a posílala jsem na podpisy pololetní testy. Stále mi ještě od obojího několik kusů chybí. V matematice nebyla povinnost dokončovat všechna cvičení, chci si pouze prohlédnout práci dětí, následně dostanou PS zpět.

Děkuji za spolupráci a přeji pěkný víkend.

Comments are closed.