Úterý

Dobrý den všem,

probudili jsme se do sluníčkového rána a zkusíme si zase užít areálu, když jsme včera celý den putovali, a  zítra jedeme zase do pohádkové chalupy. Píšeme si lodní deníky, hrajeme si na redaktory Lesních novin, nakreslili jsme si každý svoji vlajku a také společnou. Už umíme 2 druhy uzlů, domlouváme se morseovkou, čteme si úryvky z Robinsona…, zpíváme si, vytváříme hesla dne.

 Do Hoštic jsme přijeli, abychom se bavili!

Poznáváme přírodu a  slova, ve kterých se píše Y. Snad si zapamatuje dopředu, když jsme viděli na vlastní oči  slepýše, kobylu, býka, kopyto, dmychadlo, sýpku, byliny, mlýnské kolo, sýkorky,… Poznáme  stromy, květiny – vlaštovičník, pryskyřník, lomikámen…

Čeká nás hledání pokladu a karneval. Hlady jako Robinson netrpíme, vždycky je něco na zub na druhou večeři. Vyhrává houska s máslem a marmeládou nebo medem a královské dělení ovoce.

Středa

Včera  se střídalo počasí – sluníčko, chladno, větrno, ale nepršelo. Střídali jsme i pobyt venku a v učebně. Uzlovali jsme, luštili rébusy a zprávy, vyráběli malé vory, skládali záchranné čluny pro  Robinsona a pouštěli po vodě papír. lodičky, kluci hráli florbal.  Večer byl karnevalový rej. Dnes jedeme  do pohádkové chalupy. 

S uveřejněním foto je stále problém, posílám na e maily. 

 

Comments are closed.