Integrovaný záchranný systém – ČT 23.5.

Ve čtvrtek 23. května nebude probíhat výuka. Žáci 1. stupně se seznámí s prací a činností složek integrovaného záchranného systému, dopoledne stráví na školní  zahradě na 7 různých stanovištích. S sebou v batůžku pouze svačina a pití. Vybavte děti vhodným oblečením a obuví dle aktuální předpovědi počasí.

Seznámili jsme s Kryštůfkem záchranářem, kterého dostanou děti v sanitce. Chcete vědět,  jak se dostal do domácnosti paní učitelky? Zeptejte se dětí… Pak už jsme se pustili do víru stanovišť. Prohlédli jsme si výstroj policisty, zkusili přetlačit štít a potěžkat zbraně, okukovali policejní motorku, sledovali přehlídku policistů na koních. Mohli jsme si vlézt do hasičského auta, prohlédnout jeho vybavení, nasadit si helmu nebo pozorovat termokameru. Vstoupili jsme do sanitky a seznámili se s částmi lidského těla orgány pomocí tiskátek. Škoda jen toho počasí, kdy stále drobně mžilo.