pololetní vysvědčení – ČT 30.1.

Ve čtvrtek 30. ledna bude probíhat výuka 3 vyučovací hodiny a 4. hodinu se bude rozdávat vysvědčení. Angličtina v tento den odpadá.

Tento den věnujeme malým třídním projektem vzpomínku slavnému spisovateli Karlu Čapkovi, jehož vila stojí přímo tady u nás, ve Vršovicích. Třetí hodinu se půjdeme k vile Čapkových projít, dejte dětem prosím vhodné oblečení a obuv na ven dle aktuálního počasí.

Dětem postačí, když budou tento den mít pouze penál a žákovskou knížku, svačinu a pití, složku na výpis vysvědčení. Mohou dobrovolně přinést nějakou Čapkovu knížku.

Povídali jsme si o Karlu Čapkovi, jeho pejskovi Dášeňce a jeho knížkách. Poslechli jsme si pohádku O Voříškovi, který neuměl štěkat. Vytvořili myšlenkovou mapu a v krátké prezentaci se seznámili se životem Karla Čapka a jeho bratra Josefa. Prohlédli jsme si na fotkách interiéry vily Čapkových. A  potom jsme se ji vydali hledat. Překvapilo mě, že si děti hodně zapamatovaly.

V pátek 31. ledna jsou jednodenní pololetní prázdniny.

Prosím o přečtení slovního hodnocení s dětmi, více od paní ředitelky zde:

Prosba, poděkování a pozvání