Milí rodiče,

i když jsem se moc těšila na osobní setkání s Vámi, aktuální situace nám to nedovolí.

V první řadě Vám chci poděkovat za spolupráci a pomoc dětem při plnění  zadaných domácích úkolů. Je to náročné pro nás – rodiče , pro děti, i učitele. Dejme tomu čas a všechno v klidu zvládneme. Zatím nám to funguje  a pořád se zlepšuje.

Zasílám Vám informace , které jsem Vám chtěla sdělit na třídních schůzkách. Pokud budete mít dotazy, neváhejte se na mně obrátit .

kotmanova@zseden.cz

INFORMACE

• v případě změny adresy, ZP, či tel.čísla Vás prosím o sdělení
  • evaluační šetření – dotazník pro rodiče bude v elektronické podobě na stránkách školy v květnu 2020, prosíme o vyjádření spokojenosti v naší škole

Nadační fond – děkujeme všem rodičům a firmám, které přispívají do fondu ….

V současné době vzniká audiokniha „Učitelé z Edenu čtou pohádky Boženy Němcové“. Máte-li o audioknihu zájem a souhlasíte-li s tím, že za ni z účtu Vašeho syna/Vaší dcery strhneme 50,- Kč, sdělte mi, prosím, tento zájem e-mailem. Jakmile bude kniha hotova, pošleme Vám ji pomocí služby www.uschovna.

Plánované ukončení školního roku  je 26. 6. 2020

Adaptační kurz – „Adaptační kurz“ pro nově vzniklé kolektivy žáků šestých tříd. Cílem kurzu je urychlit adaptaci žáků při přechodu na 2. stupeň. Přihlášku naleznete níže . Odevzdání přihlášky proběhne po otevření školy.

Přihláška – adaptační kurz

ŠOP – prosím Vás sledujte zůstatky žáků, abychom předcházeli nepříjemným situacím. DĚKUJI.

Spolupráce se základní školou v Bratislavě

V následujících měsících byla plánována návštěva slovenských dětí z partnerské školy v Bratislavě, což se bohužel k vzniklé situaci zřejmě nepodaří.

ŠvP

• školy v přírodě jsou až do odvolání pozastaveny

POCHVALY

Celá třída si zasluhuje pochvalu za projekt Sluneční soustava, a Vám děkuji za pomoc dětem při tvorbě . Projekt byl na vysoké úrovni a obdivovali ho i ostatní žáci a učitelé ZŠ Eden.

Chválím děti za dodržování pravidel ve třídě ohledně mobilů.

Upozornění : Pracujeme na tom, abychom nemluvili vulgárně. Některé děti používají vulgární slova jako běžnou součást slovníku.

Doporučení

Žáci si chodí o přestávce kupovat do automatu sladké nápoje, nebo si nosí do školy energetické nápoje. I když to není u nás ve třídě časté, upozorňuji na to jako prevenci… Nápoje obsahují spoustu cukru a kofein.

Spánkový deficit – někteří žáci sami říkají, že chodí spát pozdě a usínají s mobilem v ruce… I teď v období karantény je vhodné udržovat školní režim a dbát na dostatek spánku.

Nedostatek spánku má také vliv na každodenní život, zejména na výkon ve škole, na schopnost soustředění. Děti, které nespí, se jeví jako podrážděné , často bývají považovány za problémové, ale ve skutečnosti jen nedostatečně spí.

Přeji všem hodně zdraví a těším se na setkání opět ve škole.

S pozdravem tř.uč. Gabriela Kotmanová