domácí škola – PO 30.3.

Milí druháčci, práce čeká!

Začíná nový týden. Podívejte se do kalendáře, kdo má dnes svátek a podle počátečního písmena poznáte, že si máte zpaměti přeříkat abecedu.

V českém jazyce si napište v písance s. 18. Procvičte si slova se slabikami BĚ PĚ VĚ MĚ  a hru ANO – NE na těchto cvičeních.

http://rysava.websnadno.cz/cteni_1.roc/bepeveme2.htm

http://rysava.websnadno.cz/cteni_1.roc/bepeveme3.htm

http://rysava.websnadno.cz/cteni_1.roc/bepeveme5.htm

V geometrii si zopakujte, co víte o obdélníku v učebnici – starý díl M s. 21 cv. 1 (obdélník EFGH) a na poslední stránce, na obálce učebnice růžové okénko, obdélník pojmenujte UVXY. Uvědomte si vlastnosti obdélníku – má 4 strany, 4 vrcholy, protější x sousední strany, protilehlé strany jsou stejně dlouhé – 2 krátké a 2 dlouhé strany.

V prvouce si prohlédněte domácí zvířata na s. 52-53 – tentokrát ta čtyřnohá, savce. Připomeňte si stavbu těla savce (hlava, krk, trup, horní končetiny, dolní končetiny, ocas) a řekněte si rodiny domácích zvířat (samec-samice-mládě). Umíte to i u OSLA? Jaká rodina je TUR DOMÁCÍ? ( znáte rčení “řve jako tur”?) Jaký užitek mají lidé z těchto zvířat? (maso, kůže, mléko). Z jakého zvířete je maso hovězí, vepřové, skopové?

Konkrétně se naučte tyto rodiny: na odkaze funguje i zvuk, pod otazníkem se ukrývá celá rodina

kráva – býk – tele https://skolakov.eu/prvouka/2-trida/jaro-v-prirode/poznavame-hospodarska-zvirata/ucime-se-1.htm

ovce – beran – jehně https://skolakov.eu/prvouka/2-trida/jaro-v-prirode/poznavame-hospodarska-zvirata/ucime-se-3.htm

prase (kanec) – prasnice – sele https://skolakov.eu/prvouka/2-trida/jaro-v-prirode/poznavame-hospodarska-zvirata/ucime-se-8.htm

kůň (hřebec) – klisna – hříbě https://skolakov.eu/prvouka/2-trida/jaro-v-prirode/poznavame-hospodarska-zvirata/ucime-se-7.htm

Procvičujte  mláďata v pexese zde:

http://rysava.websnadno.cz/prvouka_1.roc/domaci_zvirata2.htm

 

 

Comments are closed.