výchovy 9. – 13. 11.

Kdo má chuť, tvoří, pomáhá, cvičí nebo zpívá. 🙂 Paní vychovatelka pro Vás připravila tento týden tyto úkoly a výzvy. Tak s chutí do toho!

PČ – Přilož ruku k dílu  – výzva na celou dobu distanční výuky. Pro jakou domácí práci jsme stvořeni? Málokdo dělá rád všechny domácí práce, ale skoro každý má oblíbenou alespoň nějakou z nich. Založ si sešitek nebo kartičku, na kterou si budeš zapisovat své “zásluhy”.:-).Ať už třeba každý den prostřeš stůl k obědu či vyneseš odpadkový koš, vyrovnáš nádobí z myčky anebo vylouskáš košík ořechů… všechno se počítá.:-) Při setkání ve škole si o všem povyprávíme, co kdo dělal.:-)
 
VV – Maska lesního ducha –  Jak by vypadala tvář stromového ducha nebo přírodní bytosti? Zkus se pomocí listové masky na chvíli proměnit. Na procházce nasbírej nejzajímavější listy. Doma si z tvrdého papíru vystřihni škrabošku nebo masku. Listy přilepuj postupně přes sebe, tak aby pokryly celou plochu papíru. Nech se v masce vyfotit a pošli nám fotku. Budeme se moc těšit.:-)
 
HV – Písnička “Holka modrooká” – Zazpívej celou písničku  pouze se samohláskou “o” (Holko modrooko nosodovoj u potoko, holko modrooko nosodovoj tom. V potoco jo volko vodo vozmolo to, bodo škodo. Holko modrooko nosodovoj tom.) Hodně zábavy!:-)
 
TV – Netradiční disciplíny – Doma nebo venku si můžeš zasoutěžit, stačí si vzít špejli, lano nebo švihadlo, šátek, knihu.
1. hod špejlí do dálky
2. běh s knihou na hlavě
3. stezka nad propastí – Položte na zem lano nebo švihadlo a se zavázanýma očima projděte po “stezce”, aniž byste  šlápli vedle, musíte projít přes “propast”. Doma můžete vyzkoušet i naboso. Hodně štěstí!:-)

Comments are closed.