beseda o vesmíru – ST 17.2.

V prvouce nyní probíráme učivo o Sluneční soustavě. Vesmírné  téma se  pro nás záhy projevilo jako velice zajímavé a plné podnětů k otázkám. A jelikož si nemůžeme povídat přímo ve škole, kde by k různým hovorům byl dán dostatečný prostor, zkusili jsme to netradičně.

Ve středu 17. února se k nám připojil host Petr Brož – český vědec a geolog, který se zabývá zkoumáním sopečné činnosti na Marsu. Pokládali jsme mu otázky, které jsme si připravily, nebo jsme se rovnou ptali na to, co nás právě napadlo. 

Výzkumník z Geofyzikálního ústavu Akademie věd trpělivě odpovídal a vysvětlovat vše, co věděl (a že toho bylo dost!), ovšem někdy musel také použít odpověď: „to ještě nikdo neví“. Vydrželi jsme se vyptávat a poslouchat celých 72 min a zdálo se, že téma je bezedné.

Setkání online jsme zakončili pozvánkou k televizní obrazovce. Ve čtvrtek 18.2. od 21h bude Petr Brož se svými kolegy na ČT24 komentovat pokus o přistání amerického vozítka Perseverance na Marsu. Držme vozítku palce! Petru Brožovi moc děkujeme za poutavé povídání.

 

Comments are closed.