výchovy 29. – 31.3.

Děti, chcete-li, plňte dobrovolné úkoly z výchov.

TV –  Běh o velikonočního zajíčka – hra pro děti a rodiče: Rodiče Ti určí trasu běhu a v cíli ukryjí čokoládového zajíčka. Ty máš trasu zdolat jako závod a vrátit se s velikonočním zajíčkem zpět do cíle. Rodiče Ti změří čas. Můžete si role vyměnit. 🙂 Pošli záznam nebo fotku!

TV, PČ – Kuličky – V dřívějších dobách děti rády hrály kuličky. Hliněné nebo skleněné kuličky byly barevné a těch nejkrásnějších si každý vysoce cenil.

Zahraj si hru s kuličkami z pomačkaného barevného papíru, třeba v místnosti nebo venku na hřišti. Na podlahu nakresli kruh o průměru 20 cm. Snaž se cvrnkat ukazováčkem přes palec své barevné kuličky do kruhu. Při jarní vycházce můžeš kuličky hrát i v přírodě. Místo kruhu uděláš důlek, do kterého cvrnkáš kuličky.

HV, VV – Hudební nástroje – Obyčejnou tužkou nakresli na papír hudební nástroje, které znáš, a z nich sestav malý orchestr. Pak zkus napodobit zvuky a činnost, jak se na ně hraje. Víš, co je řehtačka? Odpověď napiš do chatu. Svůj nakreslený obrázek můžeš poslat také.